Virtual Security

Virtual Security

امنیت در محیط های مجازی شده

امنیت مجازی

سایبروم (Cyberoam) ارائه کننده مجموعه کاملی از امکانات امنیت مجازی می باشد که محافظت از شبکه های مجازی شده، مدیریت متمرکز دستگاه های امنیتی سخت افزاری و مجازی، در کنار ثبت لاگ و گزارش گیری شبکه های مجازی از جمله این موارد هستند.

سیستم های امنیتی شبکه مجازی سایبروم مجهز به همان امکانات و توانمندی های بی نظیری می باشند که در سیستم های امنیتی سخت افزاری سایبروم دیده ایم. با این تفاوت که این قابلیت ها و امکانات به فرم مجازی در آمده و در کنار کنترل های فوق العاده دقیق و پرجزئیات فایروال و قابلیت اعمال پالیسی های امنیتی، نقاط کوری را که بعضا در کار با دستگاه های سخت افزاری بوجود می آیند از بین برده اند. در مواردی که کنسول مدیریتی هایپروایزور به دلیل فقدان تقسیم بندی (segmentation) محیط مجازی، در یک محیط مجازی پروداکشن زنده قرار گیرد، شرایط برای آسیب پذیری شبکه مجازی در برابر حملات مهیا می شود. برای مواجهه با این مشکل، سایبروم ادمین ها را قادر می سازد تا کنسول مدیریتی هایپروایزور را در DMZ سگمنت کرده و تمام ترافیک را از سیستم امنیتی مجازی عبور دهند و بدین ترتیب شبکه را در برابر آسیب پذیری هایپروایزور مصون سازند. با تکیه بر قابلیت های IPS و WAF، شبکه در برابر تهدیدات نهفته در ترافیک محافظت شده و نقاط آسیب پذیر موجود در اپلیکیشن های مجازی شده وب، پوشش داده خواهند شد. در وضعیتی که DMZ دچار اخلال شده و تفکیک وظایف از بین رود، بجای نصب راهکارهای اکسترنال که بصورت مرسوم باید در سیستم های فیزیکی مجزا نصب شوند و تفکیک کارها را ساماندهی کنند، سیستم های امنیتی مجازی سایبروم (Cyberoam) امکان مدیریت وظیفه محور یا role-based را فراهم کرده و تفکیک وظایف را بی نیاز از هرگونه سیستم خارجی ثانویه، به انجام می رسانند. سیستم های مجازی امنیتی سایبروم امکان نظارت و کنترل دسترسی کاربر-محور را در محیط مجازی شده فراهم کرده و نهایت ایمنی و اطمینان را در شبکه های مشکوک یا به اصطلاح  Zero Trust Networks ممکن می سازند.

امنیت مجازی تضمین شده

سیستم های امنیتی مجازی سایبروم مجموعه گسترده ای از امکانات و قابلیت های امنیتی مانند فایروال، VPN، آنتی اسپم، آنتی ویروس در گیت وی، IPS، WAF، فیلترینگ وب، کنترل و نظارت اپلیکیشن و بسیاری موارد دیگر را در یک سیستم مجازی مهیا می کنند.

تطابق با مقررات

دستگاه های مجازی سایبروم با تامین امنیت ترافیک مابین و در اطراف ماهیت های مجازی، انطباق با الزامات و قوانین رسمی را به بهترین شکل ممکن محقق ساخته و با ارائه لاگ ها و گزارشات پرجزئیات و دقیق از فعالیت های انجام گرفته در شبکه مجازی، شرکت ها را در تطابق تمامی فرایند ها با رویه های قانونی توانمند می سازند.

مدیریت متمرکز دستگاه های مجازی و فیزیکی

کنسول مرکزی و مجازی سایبروم امکان مدیریت کلیه دستگاه های امنیتی فیزیکی و مجازی را از طریق یک کنسول مدیریتی متمرکز برای شرکت ها فراهم می سازد. شرکت ها با بهره گیری از CCC مجازی قادرند در سریع ترین زمان ممکن و در صورت لزوم واکنش های امنیتی سریعی در سراسر شبکه داشته باشند.

گزارش گیری و ثبت لاگ بصورت متمرکز

با بهره گیری از Cyberoam iView که بصورت نرم افزاری ارائه می شود، لاگ ها و گزارشات دقیق از کلیه فعالیت های رخ داده در شبکه های مجازی امکان پذیر می باشد.

نرم افزار iView سایبروم