Layer 8 Technology

Layer 8 Technology

فنـــــــــــاوری (Technology)

فناوری لایه هشتم

نوآوری در مهندسی و بهبود کسب و کار

فناوری لایه هشتم سایبروم، هویت کاربر را در پروتکل شبکه به عنوان هشتمین لایه یا به اصطلاح لایه انسان نظر گرفته، و ادمین های شبکه را در شناسایی هویت و کنترل فعالیت های اینترنتی کاربران در شبکه توانمند می سازد و قابلیت های گسترده ای در تعریف پالیسی و گزارش گیری بر اساس شناسه کاربر فراهم می آورد.

فناوری لایه هشتم روی تک تک ماژول های امنیتی موجود در سیستم های سایبروم اعمال شده و تمامی این قابلیت های امنیتی بصورت متمرکز و از طریق یک صفحه فایروال واحد با نهایت سهولت قابل پیکربندی و مدیریت است. لایه هشتم، این امکانات امنیتی را به گونه ای به یکدیگر متصل و یکپارچه می کند که همگی آنها در کنار هم، یک واحد امنیتی فوق العاده مستحکم و بهینه را تشکیل داده و مدیران شبکه می توانند در هر زمان، با توجه به رفتارهای کاربران در شبکه، پالیسی های تعریف شده را تغییر دهند.

 

CyberoamOS

میان افزار هوشمند و قدرتمند سایبروم با نام CyberoamOS به امکانات امنیتی جدیدی چون، امنیت شناسه محور لایه هشتم، قابلیت های کنترل و نظارت بر اپلیکیشن، فایروال اپلیکیشن های وب، سامانه مبارزه با نفوذ، فیلترینگ وب، VPN (IPSec & SSL)، گیت وی آنتی ویروس، آنتی اسپم (داخلی و خارج از محدوده) مدیریت پهنای باند و بسیاری موارد دیگر مجهز بوده تا شبکه ها را در برابر تهدیدات در حال تکامل مصون نگاه دارد. سیستم عامل CyberoamOS با هماهنگی فوق العاده با سخت افزار در شتاب دهی به عملیات شبکه و فرایند crypto، بالاترین کارایی را از پلتفرم چندهسته ای استخراج کرده و تاخیر را به کمترین میزان ممکن می رساند. CyberoamOS با تکیه بر امکانات بی نظیر مدیریتی مانند توانایی تعریف پالیسی برای چندین قابلیت امنیتی از طریق یک صفحه واحد، تامین امنیت شبکه را بسیار آسان کرده است. صفحه اشاره شده یک رابط گرافیکی یا GUI مبتنی بر Web 2.0 می باشد که فوق العاده کارامد بوده و علاوه بر سهولت کاربری بالا، احتمال اشتباه در استفاده از رابط گرافیکی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 

معماری امنیتی قابل گسترش (ESA)

تهدیدات امنیتی همواره در حال رشد و تکامل روزافزون بوده و سازمان های امروزی در مقایسه با گذشته در معرض حملاتی به مراتب شدیدتر و پیچیده تر هستند. لازمه مقابله با تهدیدات جدید، راهکارهای امنیتی بیشتر، امکانات قدرتمند و فناوری پیشرفته است که به نوبه خود نیازمند سیستم های امنیتی پیچیده در سازمان هاست. امکانات و تدابیری که می توانند باعث کاهش کارایی کلی شبکه شوند.

معماری امنیتی ارتقاپذیر سایبروم موسوم به ESA که دستگاه های امنیتی این شرکت یعنی فایروال های نسل جدید و UTM ها از آن برخوردارند، بر پلتفرمی استقرار یافته که با رشد نیازمندی های شرکت به مرور زمان و در آینده، تغییر مقیاس داده و توسعه یابد. این بدان معناست که راهکارهای امنیتی شبکه در سریع ترین زمان ممکن چنان وفق یافته و رشد می کنند که قادرند تازه ترین تهدیدات در حال تکامل را که از منابعی چون Web 2.0، VoIP، مدیای در حال استریم، IM، P2P و مواردی دیگر ناشی می شوند، خنثی کنند. معماری امنیتی سایبروم در هماهنگی کامل با فناوری چند هسته ای، پردازش موازی چند قابلیت امنیتی را شتاب داده و هرگونه تاثیر منفی بر کارایی شبکه را برطرف می سازد.

 

فناوری FUSION

فناوری منحصری بفرد FUSION از سایبروم، امکان تعریف پالیسی را برای چندین قابلیت امنیتی مختلف از طریق یک رابط کاربری واحد فراهم کرده و بدین ترتیب مزایای مختلفی همچون امنیت، اتصال پذیری و بهره وری بیشتر را برای شبکه ها بهمراه آورده است. فناوری FUSION، فایروال سایبروم را با قابلیت هایی چون VPN، IPS، آنتی ویروس و ضد جاسوس افزار، آنتی اسپم، وب فیلترینگ، مدیریت پهنای باند، مدیریت لینک های چندگانه و سایر امکانات امنیتی سایبروم، یکپارچه کرده و امنیتی خلل ناپذیر و مطمئن را برای شبکه های شرکتی و سازمانی فراهم می آورد.

 

آزمایشگاه پژوهش های تهدیدشناسی سایبروم (CTRL)

لابراتوار مخصوص سایبروم در حوزه پژوهش تهدیدات امنیت سایبری، بشکل بی وقفه به شناسایی خطرات امنیتی مشغول بوده و همواره مشتریان سایبروم را با بروزرسانی ها، پیشرفت ها و گزارشات پژوهشی جدید، در برابر آسیب پذیری های مختلف از جمله حملات بدافزار پشتیبانی می کند. این گزارشات، دربر گیرنده توصیه ها و راهنمایی های اجرایی مفیدی در خصوص پیکربندی مناسب پارامترهای امنیتی دستگاه های سایبروم می باشند. CTRL پا را از یافتن تهدیدات تازه فراتر گذاشته و در راستای دستیابی به درک و بینشی عمیق از شیوه مهندسی و طرز کار تهدیدات امروزی که نشات گرفته از اینترنت و اپلیکیشن ها می باشند، مسیر پیشرفت را طی می کند. درطی سال گذشته، CTRL بیش از ۱۳۸ آسیب پذیری مختلف را مورد پژوهش قرار داده و دستورالعمل های متعدد و جامعی را برای بهبود حفاظت از مشتریان منتشر ساخته است.