Cyberoam CCC Brochure

دسترسی CCC

مدیریت متمرکز برای تامین کنندگان سرویس های امنیتی

و شرکت های بزرگ با پراکندگی گسترده جغرافیایی

همزمان با گسترش شبکه شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی و افزایش تعداد مراکز و شعبات آنها در پهنه گسترده جغرافیایی، همراه با رشد روزافزون تعداد کاربران و دیوایس ها، انفجار در تعداد اپلیکیشن ها، مجازی سازی و بسیاری موارد دیگر، خطرات و تهدیدات امنیتی رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته اند. حملات پنهان از بدافزارها گرفته تا تروجان ها، فیشینگ و فارمینگ و انواع دیگری از حملات بر شبکه شرکت ها وارد شده و ضعیف ترین نقاط ورودی آنها یعنی شبکه مراکز و شعبات را در تیررس حملات خود قرار می دهند.

از مدیریت پیاده سازی سیستم های امنیتی گرفته تا اعمال پالیسی های امنیتی یکپارچه در سرتاسر شبکه های مشتریان و همکاران،  مدیران IT و MSSP ها به دنبال راهکارهایی برای کنترل و مدیریت آسان و متمرکز بر سایت های متعدد با نهایت انعطاف و آزادی عمل می باشند.

 

کنسول مرکزی سایبروم

کنسول مرکزی سایبروم یا به اختصار CCC یک راهکار مدیریتی متمرکز است که شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی را در کنترل و اداره شبکه های متعدد و پراکنده از طریق فایروال ها و UTM ها توانمند می سازد. CCC با مجموعه متنوعی از امکانات بی نظیر امنیتی، مدیریت امنیتی را تا جای ممکن ساده کرده و کنترل و تسلط بی نظیری در پیاده سازی سریع سیستم های امنیتی، بروزرسانی و اعمال پالیسی های سراسری در اختیار شرکت ها و تامین گنندگان سرویس های امنیتی قرار می دهد و علاوه بر فراهم آوردن یک امنیت خلل ناپذیر، هزینه، زمان و پیچیدگی عملیاتی به مراتب کمتری را به همراه خواهد داشت.

 

کنسول های سخت افزاری نسل جدید CCC

نسل جدید دستگاه های مدیریتی CCC تحت عنوان CCC NM به لطف برخورداری از سخت افزاری قدرتمند از کارایی بسیار بالایی بهره مند بوده و پردازش های سنگین شبکه های بزرگ و پیچیده را با سرعتی چشمگیر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

 

کنسول های مجازی CCC

سیستم های مجازی CCC با پلتفرم های مجازی سازی VMware و Hyper-V سازگاری کامل داشته و از امکانات گسترده ای مشابه با سیستم های سخت افزاری برخوردارند. این کنسول ها امکان نهایت بهره برداری سازمان ها را از پلتفرم مجازی فراهم کرده و آنها را از پیاده سازی سخت افزاری بی نیاز می سازند و بدین ترتیب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های خریداری و ارتقاهای آتی موجب می شوند. دستگاه های مجازی CCC مدیریت و اداره پنج دستگاه امنیتی سایبروم را بدون لایسنس اضافی برای مشتریان امکان پذیر می سازند.

سایبروم Cyberoam Control Console

 

امکانات و قابلیت های کنسول های مرکزی سایبروم :

۱- مدیریت متمرکز پالیسی ها و بروزرسانی ها

CCC امکان مدیریت پالیسی های امنیتی را برای تمامی دستگاه های سایبروم که در سرتاسر شبکه های متعدد پیاده سازی شده اند فراهم کرده و نظارت بر فایروال، IPS، آنتی ویروس و سرویس های امنیتی VPN را در مراکز و شعبات دوردست بشکلی آسان و از طریق یک رابط کاربری فوق العاده کارامد ممکن می سازد. بدین شکل فرایندهای مدیریت امنیتی و پیاده سازی هماهنگ پالیسی ها به شدت آسان شده و محافظتی مستحکم و ریل تایم در برابر کلیه تهدیدات امنیتی حاصل می گردد و سرعت واکنش شبکه به خطرات جدید و در حال تکاملی که دامنگیر شرکت ها و MSSP ها هستند، افزایش چشمگیری می یابد.

نظارت متمرکز بر کلیه سیستم های امنیتی توزیع یاقته

فروش Cyberoam Control Console

 

اعمال پالیسی های امنیتی بصورت متمرکز

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

۲- طبقه بندی هوشمند سیستم های امنیتی

CCC امکان گروه بندی سیستم های امنیتی توزیع یافته سایبروم را براساس پارامترهای مختلفی چون موقعیت جغرافیایی، مدل دستگاه، نسخه میان افزار و ماهیت سازمان استفاده کننده (خصوصا در مورد MSSB ها) و نوع اشتراک سرویس ها فراهم می کند. نمایش های داینامیک CCC با تکیه بر Web 2.0 در یک نگاه اطلاعات کاملی بر داشبورد مدیریتی نشان داده و ساماندهی، جستجو و مرتب سازی دستگاه ها را برای نظارت و اعمال واکنش مناسب در کوتاهترین زمان ممکن میسر می سازد. CCC با بهره مندی از امکان تنظیم و انتخاب معیارهای مختلف جستجو، انعطاف پذیری بالایی در مرتب سازی سیستم های امنیتی بوجود می آورد.

 

گروه بندی سیستم های امنیتی

بر اساس مشتری                                         بر اساس مدل سیستم                                بر اساس موقعیت جغرافیایی

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

۳- پیکربندی با استفاده از تمپلیت های آماده

شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی می توانند برای سهولت در کار و افزایش سرعت در اعمال پالیسی های امنیتی، پالیسی هایی را که در عمل جواب داده و موفق بوده اند، بصورت پیش فرض و تمپلیت تعریف کرده و در هر زمان دلخواه از آنها بهره برداری کنند و از صرفه جویی قابل توجهی در زمان و عملیات بهره مند شوند. برای مثال می توانند از تمپلیت آماده پالیسی برای VPN، فیلترینگ وب و اپلیکیشن و پیکربندی IPS برای دفاتر و شعبات تازه تاسیس استفاده کنند.

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

۴- تخصیص اختیارات مدیریتی و ادمینی بصورت Role-based

شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی یا MSSP ها می توانند با بهره گیری از CCC، مدیریت هر یک از دستگاه های امنیتی سایبروم یا گروهی از آنها را بصورت سمت-محور و با توجه جایگاه سازمانی افراد به آنها تخصیص دهند. هم کسب و کارهای بزرگ و هم MSSP ها، برای اداره بخش های امنیتی مختلف مانند VPN، امنیت اپلیکیشن و یا IPS، تیم های اختصاصی مختلفی را بکار می گیرند. برخورداری از قابلیت دسترسی سمت-محور شرکت ها را قادر می سازد تا این مسئولیت ها را در میان کاربران مختلف و بر اساس معیارهایی چون منطقه، سمت یا جایگاه سازمانی و مواردی دیگر توزیع کنند، در حالیکه نظارت کلی بر اختیارات ادمین ها، توسط کنسول CCC بصورت متمرکز محفوظ نگاه داشته می شود.

 

دسترسی به گروه های مختلفی از سیستم های امنیتی                                                                         دسترسی CCC

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

۵- انعطاف کامل در تغییر کنترل ها و ثبت لاگ

ادمین های IT در شرکت ها و MSSP ها، از آزادی عمل کاملی در تغییر پیکربندی و یا ریست کردن تغییرات برخوردار بوده و می توانند با تسلط تمام بر هماهنگی و مطابقت فرایندهای شبکه با الزامات قانونی و رسمی نظارت داشته باشند و هر گونه انحراف از روال های مجاز را به سرعت شناسایی کنند.

 فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

۶- CCI API

شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی می توانند از تمام پتانسیل ابزارهای اتوماسیون موجود موسوم به ابزارهای PSA، ابزارهای نظارت بر زیرساخت IT و سیستم های نوبت دهی (ticketing systems) استفاده کرده و از بهره وری عملیاتی بالایی بهره مند شوند.

سازگاری با ابزارهای های PSA از جمله ConnectWise امکان ticket generation و ticket resolution را برای هشدارهای کلیدی CCC بر روی رابط کاربری PSA فراهم کرده و اتوماسیون پروسه های سرویس های امنیتی مدیریت شده را را در زمانی به مراتب کوتاه تر تضمین می کنند.

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

۷- هشدارها و لاگ های نظارتی

می توان از طریق ایمیل از یک  یا چند دستگاه امنیتی سایبروم، پیغام هایی لازم را بموقع و با زمان بندی دقیق دریافت نمود. این پیغام ها را می توان بر اساس رویدادهایی چون فرا رسیدن انقضای سرویس ها، پر شدن فضای حافظه، شمار ویروس یا تعداد رخنه های مسدود شده توسط IPS، وب گردی ناسالم کاربران یا بسیاری پارامترهای دیگر تنظیم کرد. مثلا ادمین ها می توانند هشداری را برای حالتی تنظیم کنند که میزان بار CPU بیش از ۲۰ دقیقه بالای ۹۰ درصد باقی بماند. در شرایط عادی اگر یک لحظه مصرف CPU به بیش از ۹۰ درصد برسد، هشدار بار سنگین دریافت می شود که این یک هشدار کاذب تولید کرده و مطلوب ادمین شبکه نمی باشد.

قسمتی از CCC که مختص به مشاهده لاگ های ثبت شده می باشد، علاوه بر آمار و وضعیت دستگاه های امنیتی پراکنده، فعالیت ادمین های شبکه را نیز نمایش می دهد که بدین وسیله امور نظارتی و تحلیلی در صورت لزوم، با سهولت بسیار بیشتری قابل پیگیری می باشد.

 

پیکربندی هشدارها

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

لاگ های CCC

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

لاگ های ثبت شده از دستگاه های سایبروم

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

۸- هماهنگی با Cyberoam iView

امکان سینک Cyberoam iView با کنسول CCC کار ادمین های شبکه را در مدیریت و نظارت دستگاه های امنیتی سایبروم بسیار آسان کرده و با کمترین زحمت، تسلط کاملی در اختیارشان قرار می دهد.

فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

امکانات و مزیت ها

امکاناتمزیت ها
مدیریت متمرکز پالیسی ها و آپدیت های امنیتی
 •    محافظت ریل تایم در برابر تازه ترین تهدیدات شناسایی شده
 •  کاهش هزینه های عملیاتی
 •   پیاده سازی یکپارچه پالیسی در سرتاسر شبکه سازمان
 •   تسلط بر تمامی شبکه های توزیع یافته از یک نقطه متمرکز
رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر Web 2.0
 •   نمایش داینامیک اطلاعات برای مدیریت، جستجو و مرتب سازی سیستم های امنیتی
 •  تنظیم پالیسی و مدیریت امنیتی در زمانی به مراتب سریع تر
گروه بندی هوشمند دستگاه های امنیتی سایبرومامکان گروه بندی معنادارسیستم های امنیتی بر اساس پارامترهایی چون کلاینت(برای MSSP ها)، منطقه جغرافیایی، مدل دستگاه و موارد بیشتر
پیکربندی با استفاده از تمپلیت های آماده
 •  ایجاد تمپلیت از پالیسی های کارامد برای استفاده مجدد
 •   امکان تعمیم پالیسی های امنیتی به مراکز و شعبات تازه تاسیس در کوتاه ترین زمان
 •  امکان اعمال پالیسی های امنیتی بصورت عمودی و سلسله مراتبی توسط MSSP ها برای مشتریان جدید در کوتاه ترین زمان
API
 • توانمندسازی شرکت ها و تامین کنندگان سرویس های امنیتی در استفاده از ابزارهای حرفه ای اتوماسیون (PSA)
 • هماهنگی با ابزارهای اتوماسیون از جمله ConnectWise برای اموری چون  ticket generation and resolution بصورت اتوماتیک
مدیریت Role-based
 • تخصیص وظایف بر اساس مسئولیت های تعریف شده برای ادمین ها
 • جلوگیری از استفاده نادرست از مزایای ادمینی
انعطاف کامل در تغییر کنترل ها و ثبت لاگ

 

 •  ردگیری تغییرات پیکربندی و بازگرداندن آنها به حالت قبلی در صورت لزوم
 • امکان نظارت بر تغییرات در پالیسی و دستگاه های شبکه
هشدارها و لاگ های نظارتی
 • دریافت پیغام ها و هشدارهای بموقع و با زمان بندی مشخص در صورت وقوع شرایط تعریف شده از جمله فرا رسیدن موعد تمدید اشتراک سرویس ها، گذشتن تعداد تهدیدات از آستانه مشخص، تغییر وضعیت اتصالی دستگاه ها، وضعیت ارتباط VPN و موارد بیشتر
 • کمک به انجام آنالیزهای مربوط  به الزامات قانونی
هماهنگی با Cyberoam iView
 • آماده سازی دستگاه های امنیتی از طریق Cyberoam iView
 • ایجاد هماهنگی بین ادمین های CCC و Cyberoam iView
 • کاهش پیچیدگی عملیاتی و افزایش بهره وری

 

انواع دستگاه های CCC

کنسول های سخت افزاری CCC

 فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

کنسول های مجازی CCC

  فروش Cyberoam Control Console , فروش Cyberoam ccc

 

سبد محصولات سایبروم

فروش محصولات سایبروم ، فروش محصولات Cyberoam