Cyberoam iView Software

Cyberoam iView Software

Cyberoam iView Software

شرکت های بزرگ و MSSP ها نیازمند راهکاری هستند که از یک نقطه واحد، امکان تسلط و نظارت بر کلیه فعالیت های شبکه و اطلاع از وضعیت امنیت را در هر لحظه فراهم کند. نرم افزار iView از سایبروم، امکان ثبت لاگ و گزارش گیری متمرکز از کلیه دستگاه های امنیتی توزیع شده در شبکه را فراهم کرده و علاوه بر سیستم های امنیتی سایبروم، گزارش گیری از سایر فایروال ها و UTM ها، روترها و سوییچ های تولید شده توسط شرکت های دیگر را امکان پذیر ساخته است.

سخت افزار iView

نسل جدید دستگاه های گزارش گیری iView از سایبروم با نام iView NR از سخت افزار فوق العاده قدرتمندی بهره برده تا پردازشی سریع تر، نرخ ثبت رویداد بیشتر در ثانیه، ظرفیت حافظه بالاتر و میانگین نگهداری بیشتری از اطلاعات فراهم آورد. لازم به ذکر است که معماری بازطراحی شده نرم افزار این دستگاه ها نیز مزید بر علت شده و کارایی به مراتب بیشتری از این سیستم ها در کنار یک رابط کاربری هوشمند فراهم کرده است.

سخت افزار iView

ظرفیت ترابایتی

دستگاه های سری iView NR از ظرفیت ذخیره سازی به مراتب بیشتری برای آرشیو لاگ ها و گزارشات برخوردار بوده که امکان نگهداری بلند مدت اطلاعات را فراهم کرده است.

قابل اتکا بودن داده ها

iView از فناوری سخت افزاری RAID بهره مند بوده و بدین ترتیب از مرز محدودیت های مرسوم دیسک های ذخیره سازی گذشته و در برابر اختلالات احتمالی دیسک، اطمینان بسیار بالایی برای صحت اطلاعات بوجود آورده است. طراحی منحصر بفرد دیتابیس، ذخیره سازی بسیار کارامد و بازیابی سریع اطلاعات را میسر کرده است.


پشتیبانی برگزیده

از جمله امتیازات مشتریان iView پشتیبانی همه جانبه از طریق ایمیل، تلفن و چت آنلاین بصورت ۸×۵ و ۲۴×۷ در کنار قراردادهای تعمیر و نگهداری سالیانه می باشد.


نرم افزار iView

Cyberoam iView راهکاری اوپن سورس برای ثبت لاگ و گزارش گیری در شبکه های سازمانی بوده و به عنوان یک نرم افزار اوپن سورس، هرگونه تنظیم و سفارشی سازی را برای تحقق نیازهای بخصوص شرکت ها ممکن ساخته است.

عملکرد نرم افزار اوپن سورس Cyberoam iView مشابه راهکارهایی چون Linux IPtables / Netfilter Firewall، پروکسی محبوب HTTP، Squid و سایر فایروال ها و UTM  های تجاری موجود می باشد که با تلاش های جامعه توسعه دهندگان، این امکانات بصورت پیوسته در حال ارتقا می باشند. این سازگاری بطور خاص برای شرکت هایی مفید می باشد که از دستگاه هایی با برندهای مختلف استفاده می کنند و نیازمند ابزاری واحد برای گزارش گیری یکپارچه می باشند.


پشتیبانی تجاری

برای تهیه این نرم افزار می توانید به لینک (***) مراجعه کرده و در نظر داشته باشید که این نرم افزار برای سازگاری با شمار بیشتری از دیوایس های شبکه، همواره در حال بروز رسانی می باشد.

برای دریافت اطلاعات فنی بیشتر در خصوص پیاده سازی یا توسعه این نرم افزار می توانید با پیوستن به لیست ایمیل (***) از پشتیبانی sourceforge برخوردار شوید.


لایسنس OEM
Cyberoam iView برای شرکت هایی که به دنبال یک محصول OEM برای ثبت لاگ و گزارش گیری می باشند بسیار ایده آل بوده و مکمل مناسبی برای شبکه آنها به حساب می آید. OEM ها، ISVها و VARها می توانند Cyberoam iView را تحت برند خود یا با سایر محصولات توزیع نمایند. بدین منظور نیازمند به توزیع سورس کدهای خود تحت GPL نخواهند بود. Cyberoam iView یک لایسنس تجاری انعطاف پذیر برای این منظور فراهم کرده است.


قابلیت ها

گزارش گیری جامع – امکان گزارش گیری از چندین دستگاه در نقاط مختلف سراسر شبکه امکان پذیر بوده و بیش از ۱۲۰۰ گزارش مختلف و پرجزئیات را از کلیه فعالیت های شبکه در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد و بدین ترتیب کمک شایانی به فرایند تصمیم گیری مسئولان می کند.

مدیریت امنیت – امکان شناسایی حملات شبکه را بهمراه تشخیص مبدا و مقصد آنها فراهم کرده و از طریق یک داشبورد واحد کلیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد.

مدیریت لاگ – ثبت لاگ و آرشیو ترابایت ها اطلاعات از چندین دیوایس از نقاط مختلف شبکه با قابلیت ایندکس گذاری هوشمند برای جستجوی آسان ممکن بوده و بدین ترتیب امکان بازیابی سریع اطلاعات در کنار انجام پیگردهای قانونی و امور فورنسیک در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد بود.

گزارش گیری مبتنی بر شناسه – گزارشاتی را بر محوریت شناسه کاربران ایجاد کرده که از جمله آنها می توان به شناسایی پر مصرف ترین کاربران از لحاظ استفاده از پهنای باند (دانلود و آپلود)، کاربرانی که بیشترین وب گردی غیرضروری را داشته و آنهایی که با اپلیکیشن های P2P  سر و کار دارند اشاره نمود.

آنالیز فورنسیک – امکان بازسازی رویدادهایی که در لحظه وقوع حادثه امنیتی رخ داده اند از طریق لاگ ها و گزارشات iView وجود داشته و هزینه های تحقیقاتی و زمان غیرفعال بودن شبکه به کمترین میزان ممکن می رسند.

سازگاری با طیف وسیعی از دستگاه ها و راهکارها – قابلیت جمع آوری لاگ ها و گزارشات از کلیه دیوایس های شبکه مانند Linux IPtables/Netfilter Firewall، دستگاه های امنیتی سایبروم و سایر دستگاه های UTM و فایروال ها، HTTP پروکسی های مانند Squid و تمامی دیوایس های سازگار با Syslog از یک نقطه واحد وجود دارد.